Nordick Walking pro seniory

seniorÚterý 09:00 - 10:00

Úterý 9.00 - 10.00 hod pojďte si společně protáhnout tělo do přírody tím nejpřirozenějším způsobem - chůzí

 Nordick walking je:

- Chůze v přírodě s holemi, které jsou tomuto účelu vyrobeny. Chůze je přirozený pohyb, který pomáhá rozvíjet všechny svalové skupiny, i v horní polovině těla díky holím. Zlepšuje naši pohyblivost a kondici. Podporuje kardiovaskulární systém, lymfatický systém, zlepšuje vitální kapacitu plic, podporuje vitalitu organismu, pomáhá chránit psychiku před stresem.

- Při správné technice, zapojíte 90% všech svalů v těle, tím zvýšíte spalování energie, oproti běžné chůzi. S NW spálíme o 40 až 60% energie více – cílem je snižování hmotnosti. Nám však půjde o společnou aktivitu stejně naladěných lidí, které láká nezůstávat sám doma, ale něco pro sebe aktivně udělat a ještě se potkat s přáteli.

- Techniku chůze s holemi se naučíte během několika lekcí a pak už vám je bude lektor jen připomínat, až si je zapamatujete a budete severskou chůzi provozovat i samostatně.

- Potřebujete dobré hole s odpružením, aby tlumily nárazy hole do ramene, dobrou obuv – nejlépe běžecké boty, pohodlný oděv, který vás ochrání před větrem a deštěm, protože chodit mohu za každého počasí – „Není špatné počasí, jen špatně oblečený sportovec.“  Vezměte s sebou do batůžku vodu, kapesníky a rukavice do chladného počasí.

- Zátěž pro vás připravíme dle individuálních schopností i schopností skupiny.

- V případě nepřízně počasí nám bude k dispozici sál tělocvičny SlimGym, kde si můžeme nejen zacvičit a protáhnout svaly, ale něco nového se dozvědět o těle, zdraví, stravování a popovídat o svých zážitcích, starostech u dobrého čaje či kávy.

 

REZERVACE KALENDÁŘ

po út st čt so ne
2
7
9
14
16
21
23
28
30